Certyfikaty ‒ kurs języka angielskiego przygotowujący do egzaminu IELTS, FCE, CAE

Czym są certyfikaty z języka angielskiego?

Certyfikaty językowe to udokumentowane potwierdzenie umiejętności językowych rekomendowane przez wiele firm, uczelni czy instytucji. Aktualnie dostępna jest bogata oferta egzaminów i certyfikatów z języka angielskiego, co pozwala dopasować je do indywidualnych potrzeb. Zupełnie inny certyfikat powinna rozważać osoba, która planuje studia za granicą, a inny ktoś, kto chce zrobić karierę w międzynarodowej korporacji. 

Z pewnością egzaminy uwieńczone międzynarodowym certyfikatem to wyzwanie, do którego trzeba się przygotować. Osiągnięcie satysfakcjonującej liczby punktów i tym samym otrzymanie certyfikatu językowego wymaga zaangażowania, czasu i chęci do nauki. Z drugiej jednak strony certyfikat to szereg korzyści takich jak: możliwość studiowania w języku angielskim na tzw. poziomie „foundation” lub „pathway”, możliwość pracy w środowisku anglojęzycznym, poszerzenie horyzontów czy lepsza perspektywa na otrzymanie awansu w pracy.

Czy warto przygotować się do egzaminu językowego w EasyLanguage?

Chciałbyś posiadać certyfikat, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać? Zastanawiasz się, czym różnią się od siebie poszczególne egzaminy? Czy podchodzenie do nich ma w ogóle sens oraz w jaki sposób odpowiednio przygotować się do egzaminu, by osiągnąć pozytywny wynik? Mamy na to rozwiązanie! Kursy językowe przygotowujące do egzaminu na certyfikaty University of Cambridge oraz IELTS w EasyLanguage!

Zdobycie odpowiedniej wiedzy z zakresu gramatyki, słownictwa, nauka pisania tekstów, prowadzenia rozmów w języku angielskim czy umiejętność rozumienia ze słuchu nie musi oznaczać nudy. Z naszą szkołą językową nauka może być przyjemna i efektywna. Prowadzone przez nas kursy językowe zawierają wszystkie potrzebne materiały. Standardowo w ramach kursu otrzymujesz podręczniki, pliki pdf i nagrania mp3, w których znajdziesz przejrzyste informacje na temat gramatyki i słownictwa oraz liczne ćwiczenia praktyczne. Nasze kursy języka angielskiego IELTS, FCE, CAE skoncentrowane są na strategiach egzaminacyjnych, a postęp w nauce każdego kursanta jest monitorowany przez doświadczonych nauczycieli.

EGZAMIN IELTS ‒ International English Language Testing System

Jednym z popularniejszych na świecie certyfikatów, jaki można uzyskać to certyfikat w ramach egzaminu IELTS (International English Language Testing System). Ten egzamin sprawdza wiedzę ogólną z języka angielskiego. Weryfikuje cztery niezbędne umiejętności: słuchania, pisania, czytania ze zrozumieniem oraz mówienia. Egzamin ocenia kwalifikacje przekrojowo. Oznacza to, że liczba zdobytych na egzaminie punktów przekładana jest na poziom znajomości języka w skali A1-C2. Certyfikat ten honorowany jest przez niemal wszystkie uczelnie w wielu krajach, co więcej zdanie egzaminu na poziomie B1-B2 ułatwia zdobycie obywatelstwa w Wielkiej Brytanii. Uznawany jest także w Polsce. Zdając egzamin na poziomie C1-C2, można zostać nauczycielem języka angielskiego w przedszkolu i szkole, przewodnikiem wycieczek zagranicznych, natomiast uczelnie wyższe zwalniają z egzaminu z języka obcego przy obronie doktoratu. Sam certyfikat ważny jest dwa lata, a podejść do niego można praktycznie co miesiąc.

Egzaminy University of Cambridge ‒ FCE, CAE i CPE

Innymi bardzo popularnymi, zwłaszcza w Europie, są egzaminy przygotowywane przez Uniwersytet w Cambridge. Mierzą poziom znajomości angielskiego na trzech poziomach:

 • First Certificate in English (FCE) ‒ poziom średniozaawansowany,
 • Certificate in Advanced English (CAE) ‒ poziom zaawansowany,
 • Certificate of Proficiency in English (CPE) ‒ poziom biegły.

Składają się z następujących części: czytanie, pisanie, słuchanie, mówienie oraz korzystanie ze struktur językowych. Certyfikaty te, podobnie jak IELTS, honorowane są przez polskie i zagraniczne uczelnie, a ich zdobycie pozwala o staranie się o wizę lub obywatelstwo Wielkiej Brytanii. Uzyskany dzięki egzaminowi certyfikat ważny jest bezterminowo, a przystąpić do niego można dwa lub trzy razy w roku.

Dla kogo są kursy językowe? Kto może uzyskać certyfikat językowy?

Kursy przeznaczone są dla osób, które znają język angielski na poziomach odpowiadających egzaminom i chcą uzyskać certyfikat potwierdzający znajomość języka angielskiego. W zajęciach mogą uczestniczyć wszyscy, którzy pragną bardzo dobrze nauczyć się angielskiego, potrzebują potwierdzenia dobrej znajomości języka angielskiego certyfikatem, mają w planach studia za granicą czy planują wyjazd do krajów anglojęzycznych. Zajęcia ukierunkowane są na praktyczne przygotowanie do poszczególnych egzaminów poprzez ćwiczenie technik oraz strategii egzaminacyjnych. Po ukończeniu kursu można przystąpić do egzaminu na międzynarodowy certyfikat językowy FCE, CAE lub IELTS.

Korzyści z uczestnictwa w kursach przygotowujących do egzaminów

Zajęcia przygotowujące do egzaminów na międzynarodowe certyfikaty to mnóstwo wiedzy, indywidualne podejście do kursanta oraz dostosowanie formy zajęć to potrzeb i możliwości naszych uczniów. Ucząc się języka angielskiego w naszej szkole, bez problemu przygotujesz się do certyfikatów Cambridge lub IELTS i osiągniesz wysoki wynik na egzaminie. W EasyLanguage stawiamy na komunikację. To ona umożliwia powtórzenie i usystematyzowanie materiału teoretycznego, przećwiczenie rozwiązywania różnych typów zadań, które występują na poszczególnych egzaminach.

Kursy językowe przygotowujące do egzaminu na certyfikat w Mielcu to:

  • rozwijanie umiejętności komunikacji w języku angielskim; 
  • kilkuosobowe grupy;
  • możliwość nauki zdalnie, stacjonarnie lub hybrydowo;
  • opieka wykwalifikowanych nauczycieli;
  • powtórzenie, uzupełnienie i usystematyzowanie wiedzy oraz umiejętności z języka angielskiego zdobytych w trakcie dotychczasowej nauki;
  • zapoznanie z nowym słownictwem przydatnym do poszczególnych egzaminów;
  • zapoznanie z zaawansowanymi strukturami gramatycznymi;
  • opanowanie strategii efektywnego słuchania i czytania;
  • zapoznanie z rodzajami ćwiczeń pojawiającymi się w arkuszach egzaminacyjnych;
  • ćwiczenie wybranych zadań;
  • próbne egzaminy;
  • wszechstronne i aktualne informacje o egzaminach.

Chcesz zapisać się na ten kurs?